👍Słuchacze kierunku technik masażysta uczyli się masażu stemplami. Stemple ziołowe pochodzą z Azji, gdzie stosowane były już kilka wieków temu. Mieszanka ziołowa zawinięta zostaje w kawałek materiału, którego brzegi ciasno się wiąże. Uzyskuje się w ten sposób stempel, którego poduszka wypełniona jest ziołami, a górna część tworzy poręczny uchwyt.
Masaż wykonywany jest z użyciem odpowiednio dobranych ziół, owoców oraz przypraw powoduje, że aktywne substancje w nich zawarte łatwo przenikają w głąb skóry, a uzyskuje się to poprzez podgrzanie stempli wonnym, gorącym oleju.
Stemple ziołowe przykłada się punkt po punkcie do ciała. Początkowo robi się to szybko, ponieważ stempel ziołowy jest mocno nagrzany, a ciało masowanego jeszcze nieprzyzwyczajone. Z czasem stemple nieco stygną, ciało przyzwyczaja się, co pozwala na dłuższe stemplowanie. Stygnące stemple zastępuje się rozgrzanymi.
Taki ziołowy masaż poprawia funkcjonowanie całego organizmu. Pomaga zregenerować organizm, poprawia krążenie, rozkurcza napięte mięśnie oraz stawy. Stemple ziołowe nawilżają i natłuszczają skórę, poprawiają jej wygląd.
Rozmiar Czcionki
Kontrast