Scenariusze edukacyjne Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN oraz Poznańskiego Centrum Superkomputerowo – Sieciowego dotyczące informacji o COVID-19 są zgodne z podstawą programową kształcenia ogólnego i zostały przygotowane przez zespoły eksperckie jako materiały pomocnicze oraz wspierające lekcje zawierające materiały w zakresie COVID-19, które stanowią jeden z elementów projektu REGIONAL COVID-HUB:
1) scenariusz „szczepienia ochronne”
2) scenariusz „wirus, wariant, szczep”
3) scenariusz „odporność, profilaktyka, szczepionka”
link do scenariuszy
https://wlkp.covidhub.pl/edukacja/
Wszystkie materiały edukacyjne udostępniane są na platformie REGIONAL COVID-HUB obejmują:
- pakiety edukacyjne dla klas 6-8 zgodne z podstawą programową kształcenia ogólnego (https://wlkp.covidhub.pl/edukacja/) zawierające scenariusze lekcji, a także gotowe prezentacje multimedialne dla nauczycieli. Scenariusze umożliwiają przeprowadzenie zajęć zarówno w formie stacjonarnej, zdalnej jak i hybrydowej. Ich tematyka obejmuje: podstawowe zagadnienia z zakresu wirusologii, immunologii i ochrony zdrowia. W kontekście organizacji szczepień w szkołach, szczególnie zachęcamy do skorzystania ze scenariusza Szczepienia ochronne.
- zestawy pytań i odpowiedzi prezentujące w przystępny sposób informacje na temat profilaktyki i diagnostyki zakażeń SARS-CoV-2 oraz przebiegu COVID-19 (https://wlkp.covidhub.pl/baza-wiedzy/)
- interaktywną mapę pandemii pozwalającą na prześledzenie zmian sytuacji epidemicznej w Wielkopolsce (https://nextstrain.wlkp.covidhub.pl/narratives/sytuacja%20epidemiczna).